Let’s talk about science – Porozmawiajmy o nauce to cykl otwartych spotkań z naukowcami podczas których nasi goście w przystępny i interesujący sposób uchylą rąbka tajemnicy świata nauki, oraz opowiedzą jak wygląda praca naukowa od kuchni.
Spotkanie skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Jeśli ciekawi Cię świat nauki, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie! A wszystko w przyjaznej, pełnej humoru atmosferze przy szklance dobrego piwa!

Podczas pierwszego spotkania dowiemy się czym są bakteriofagi, małe, urocze wirusy zdolne do niszczenia złowrogich bakterii. W jaki sposób możemy je wykorzystywać i czy stanowią one zagrożenie dla człowieka.

Po części popularnonaukowej dowiemy się także, jak wygląda praca młodego naukowca w Polsce. Jakie są wady i zalety prowadzenia badań w Polsce i zagranicą. Na co warto zwrócić uwagę planując swoją ścieżkę naukową.

Naszym pierwszym gościem będzie dr Robert Czajkowski, wybitny młody naukowiec, specjalista w temacie bakteriofagów. Jest pracownikiem Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin w Katedrze Biotechnologii, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed. Jest laureatem wielu prestiżowych grantów, członkiem Rady Młodych Naukowców MNiSW, zdobywca wielu wyróżnień i stypendiów dla wybitnych naukowców.

Do zobaczenia!
Ekipa Projektu Kulturalna Biotechnologia

#letstalkaboutscience, #znaukapozalaby, #kulturalnabiotechnologia