Let’s talk about science – Porozmawiajmy o nauce to cykl otwartych spotkań z naukowcami podczas których nasi goście w przystępny i interesujący sposób uchylą rąbka tajemnicy świata nauki, oraz opowiedzą jak wygląda praca naukowa od kuchni.
Spotkanie skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Jeśli ciekawi Cię świat nauki, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie! A wszystko w przyjaznej, pełnej humoru atmosferze przy szklance dobrego piwa!

Spotkanie to, nie jest wykładem ani prelekcją – to platforma do dyskusji, podczas której każdy może: zadać pytanie dotyczące pracy czy tematyki naukowej, którą zajmuje się nasz gość, podzielić się swoją opinią lub dodać własny komentarz, zapytać o nurtujące nas problemy pośrednio związane z nauką. To możliwość bezpośredniego kontaktu z doświadczonymi naukowcami poza murami uczelni i laboratoriów.

Let’s talk about science to także spotkanie umożliwiające integrację środowiska młodych naukowców. Świetna okazja do rozmowy ze starszymi kolegami czy też studentami innych wydziałów. Jest więc przestrzenią do nawiązywania nowych kontaktów.