Projekt pod patronatem Koła Naukowego Bio-Med działający na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt zrzesza studentów, młodych naukowców, a także sympatyków nauk biologicznych, biomedycznych i biotechnologicznych, dla których nauka to coś więcej niż tylko książki i godziny spędzone nad skomplikowanymi doświadczeniami w laboratorium.

Powstał z potrzeby oddechu od codziennej pracy naukowej i chęci wymiany doświadczeń. Celem Projektu jest integracja młodych naukowców, rozwój pasji, talentów i zainteresowań członków Projektu poprzez wspólny udział w wydarzeniach kulturalnych, naukowych, popularyzatorskich, akcjach społecznych, szkoleniach i warsztatach . Dodatkowym założeniem Kulturalnej Biotechnologii jest organizacja własnych wydarzeń, otwartych również dla uczestników z poza Projektu.

Nadrzędnym celem Projektu jest rozwój umiejętności miękkich przydatnych w pracy naukowej. Są to m.in. zarządzanie i praca w zespole, techniki prezentacji i autoprezentacji, zarządzanie sobą w czasie, sposoby popularyzacji wiedzy oraz wiele innych umiejętności, które członkowie projektu rozwijają dzięki warsztatom i szkoleniom. Projekt zakłada także podjęcie szeroko zakrojonych działań upowszechniających naukę poprzez akcje popularyzatorskie, festiwale, artykuły, wykłady, filmy i spotkania z naukowcami.

Jesteś aktywny i kreatywny, chciałbyś wspólnie z nami brać udział w integracji środowiska naukowego w Polsce, nie boisz się wyzwań: ten projekt jest właśnie dla Ciebie! Nie ważne z której części Polski czy świata jesteś, projekt jest otwarty dla wszystkich aktywnych! Napisz do nas: kulturalnabiotechnologia@gmail.com